قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار پالت / عوامل تاثیر گذار در قیمت پالت چوبی

عوامل تاثیر گذار در قیمت پالت چوبی

عوامل تاثیر گذار در قیمت پالت چوبی چه چیزهایی هستند؟

آیا تاکنون به ذهن شما خطور کرده است که تولیدکنندگان پالت چوبی به چه نحو قیمت پالت چوبی خود را مشخص می‎کنند؟ با این‎که پاسخ این پرسش به نظر ساده می‎آید اما قیمت پالت چوبی به عوامل زیادی وابسته دارد. مواد اولیه (تشکیل شده عمدتا از چوب و میخ) و کارگر بیشترین عوامل موثر در قیمت پالت چوبی به شمار می‎روند. نوسانات قیمت اغلب اوقات در ارتباط با نوسان بازارهای چوب‎های سخت و نرم است.

انجام محاسبات

جای تعجب ندارد که قسمت عظیمی از هزینه‎های تولید پالت چوبی به چوب بر می‎گردد. برای آگاهی بهتر از نحوه قیمت‎گذاری پالت چوبی و خرید پالت چوبی، در ابتدا بایستی نحوه اندازه‎گیری، قیمت و خریداری چوب را بدانیم:

چوب به شکل طول تخته اندازه‎گیری و خریداری می‎شود. طول تخته یک اندازه‎گیری حجم است و شامل اندازه‎گیری طول، عرض و نتیجه آن بخش بر ۱۲ می‎شود. به منظور مشخص‎سازی قیمت فروش پالت چوبی، این عدد با هزینه صرف شده به ازای تعداد کارگران و هزینه‎های حمل و نقل چند برابر می‎شود.

هرچقدر تولیدکننده پالت چوبی، حجم بیشتری از چوب را در یک دوره تهیه کند، هزینه حمل و نقل آن کاسته می‎شود. تخته‎هایی که در هر پالت چوبی به کار برده می‎شود، هزینه‎های مواد خام و و نیروی کار به کار برده شده برای ساخت پالت چوبی را تحت تاثیر قرار می‎دهد. این امر به تولیدکنندگان پالت چوبی امکان مانور در تنظیم قیمت را می‎دهند. هم‎چنین اگر خریدار تعداد بیشتری پالت چوبی خریداری کند (به عنوان نمونه ۵۰۰۰۰ پالت چوبی در عوض هزار عدد) در نتیجه قیمت پرداختی او به ازای هر پالت چوبی پایین می‎آید.

تنوع در قیمت

هزینه چوب‎های متنوع به مقدار زیادی با توجه به نوع چوب، درجه و زمان خریداری آن است. تولیدکنندگان پالت چوبی قادر هستند چوب‎های سخت (پهن برگان) و یا نرم (سوزنی برگان) را خریداری کنند و در قیمت هرکدام از آن‎ها به علت‎های گوناگون فرق دارد.

قیمت چوب درختان سوزنی برگ در اواخر فصل‎ زمستان و اوایل فصل بهار با توجه به قانون عرضه و تقاضا بالا می‎رود. به شکل تئوری، تولیدکنندگان پالت چوبی می‎توانند به منظور مقابله با این مشکل در طول فصل پاییز و اول فصل زمستان که قیمت چوب اندک است، آن را تهیه کننند.

قیمت چوب پهن برگان از ثبات بیشتری برخوردار است، گرچه به دنبال افزایش قیمت، میزان این افزایش اغلب اوقات قابل توجه است. به تازگی این صنعت با بالا رفتن چشمگیر قیمت چوب جنگلی روبرو شده است و این امر به علت کمبود شدید عرضه است.

هزینه چوب به مقدار زیادی وابسته به شرایط بازار است. رقابت تازه برای چوب‎های درجه پایین و رقابت در سطح بین‎المللی برای چوب و محصولات چوبی، عواقبی به همراه دارد که سبب بالا رفتن قیمت پالت چوبی شده است.

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

در حسرت چوب

در حسرت چوب: عواقب پیش روی فرآیند تولید پالت چوبی از سال ۲۰۱۴ میلادی، قیمت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *