قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار پالت / بازیافت پالت چوبی

بازیافت پالت چوبی

 ۵ راه ساده برای بازیافت پالت چوبی

پس از چندین سال استفاده از پالت چوبی، مرمت و استفاده مجدد از آن‎ها دیگر امکان‎پذیر نیست و اغلب اوقات آن‎ها در گوشه‎های از حیاط بر روی هم تلنبار می‎شوند و علاوه بر ایجاد ظاهری نامناسب سبب شکل‎گیری آلودگی نیز می‎شوند. در نتیجه بهترین روش به منظور از بین بردن آن‎ها بازیافت پالت چوبی است. در این مقاله ما قصد داریم ۵ روش ساده برای بازیافت پالت‎ چوبی را برای شما توضیح دهید.

  • بازیابی انرژی: برای تمامی اشخاصی که تعداد زیادی پالت چوبی غیرقابل استفاده دارند، سوزاندن پالت چوبی برای تامین گرما یک روش عالی به منظور صرفه‎جویی در مصرف و هزینه‎های انرژی و به کار بردن پالت چوبی دست دوم است. از سوزاندن پالت چوبی که تحت درمان‎های شیمیایی واقع شده‎اند اجتناب کنید، چون با سوزاندن سموم شیمیایی رها می‎شوند که برای شما و محیط زیست ضرر دارند. بیشتر پالت‎های چوبی تحت درمان‎های حرارتی واقع شده‎اند در نتیجه سوزاندن آن‎ها ایرادی ندارد.
  • تبدیل کردن پالت چوبی به مالچ: مالچ طبیعی یکی از بهترین استفاده‎ها از پالت چوبی بازیافت شده است. علاوه بر شکل‎دهی هوای تازه در باغ، مالچ قادر است گیاهان را از حرارت شدید حفظ و رطوبت لازم برای رشد آن‎ها را ضمانت کند. مالچ حاصل از پالت چوبی کاملا آلی است، یعنی به شکل طبیعی تجزیه می‎شود و ظاهر زیبایی به باغ شما می‎بخشد. مالچ علاوه بر محوطه‎سازی به بهود خاک نیز کمک می‎کند و خاک را در برابر شرایط آب و هوایی سخت محافظت می‎کند.

 

  • ایجاد تخته خرده (Particleboard): تعداد زیادی از کارخانه‎های بازیافت پالت چوبی، میخ‎های فلزی موجود در پالت چوبی را جدا و تراشه‎های چوبی به منظور به کار بردن در مبلمان، دیوارها و یا پالت چوبی نو و حتی بیشتر تولید می‎کنند. تخته خرده نوع متراکم چوب مهندسی شکل گرفته از تراشه‎های چوب فشرده است و معمولا به منظور ایجاد وسایل ارزان قیمت همانند با مبلمان دارای قیمت پایین به کار برده می‎شود.

  • پالت چوبی فشرده: تولیدکنندگان پالت چوبی، روش جدیدی از پالت چوبی را ارائه داده‎اند که از تخته خرده ساخته شده است. این نوع پالت چوبی از نظر وزنی سبک‎تر، دارای طراحی ارگونومی و استحکامی مساوی با پالت چوبی معمولی دارد. آن‎ها هم‎چنین از مقررات ISPM 15 معاف هستند چون از چسب، گرما و فشار در ساخت آن‎ها استفاده شده است.
  • به کار بردن پالت چوبی برای طراحی داخلی: برای این کار فقط به کمی خلاقیت نیاز است. مبل ساخته شده از پالت چوبی، قفسه‎های کفش پالت چوبی، پالت چوبی برای ساخت چارچوب تخت و قفسه‎های پالتی محبوبیت زیادی دارند. این نوع استفاده از پالت چوبی نه تنها کارآمد است بلکه یک سرگرمی نیز به شمار می‎رود.

هیچ علتی برای دور انداختن پالت چوبی و ورود آن به سطل زباله وجود ندارد. حتی اگر عمر مفید خود را کرده و بلا استفاده شده‎اند. راه‎های آسان و ساده متعددی برای بازیافت آن‎ها به چشم می‎خورد که نه تنها به محیط زیست کمک کرده بلکه سبب زیبایی محیط پیرامون نیز می‎شود.

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عوامل تاثیر گذار در قیمت پالت چوبی

عوامل تاثیر گذار در قیمت پالت چوبی چه چیزهایی هستند؟ آیا تاکنون به ذهن شما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *