قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار پالت / IPPC چیست

IPPC چیست

IPPC چیست و در صنعت پالت چوبی به چه نحو تاثیرگذار است؟

IPPC به محافظت در برابر انتقال گونه‎های مهاجم در سراسر مرز‎های بین‎المللی گفته می‎شود. از آن‎جایی که گونه‎های مهاجم خطری عظیم برای جمعیت درخت بومی به وجود می‎آورند، مقررات و ضوابط ISMP-15 به شدت برای تمامی انواع پالت چوبی که در مرزهای بین‎المللی جا به جا می‎شوند، اجرا می‎شود. مجازات پالت چوبی با درمان نامناسب هم به شرکت حمل و نقل و هم به تولید‎کننده پالت چوبی آسیب وارد می‎کند.

تعریف IPPC

IPPC مخفف عبارت کمیته بین‎المللی حفاظت از گیاه به شمار می‎رود. ماموریت این بنیاد حفاظت از جمعیت گیاهان در سراسر بخش‎های جهان در برابر اثرات مخرب و آسیب‎رسان گونه‎های مهاجم است. یکی از مواردی که در IPPC بایستی مورد توجه قرار گیرد ممانعت از واردات و صادرات این گونه‎ها برای اجرای تدابیر و راه‎کارهای بین‎المللی گیاهی (ISPM) است که به شکل مستقیم به گونه‎های موجود در چوب وابسته و مرتبط است. ISPM-15 مخصوص بسته‎بندی چوب است و در نتیجه پالت چوبی زیر شاخه آن به شمار می‎رود.

اجرای ISPM-15

سازمان و آژانس اجرای ISPM-15 در کشور ایالات‎‎متحده تحت عنوان “APHIS”_ خدمات بازرسی بهداشت گیاهان و حیوانات_ شناخته شده است. آن‎ها قادر به مجازت حمل و نقل‎های ناسازگار و کارخانه‎های پالت‎ چوبی هستند. کمیته استانداردهای چوب کشور آمریکا (ALS) مقام اجرایی “درمان حرارتی” به شمار می‎رود. پایبندی به استانداردهای IPPC و رعایت آن‎ها در نتیجه تفسیر و اجرا در سطح کمیته ALS است.

اگر قصد خرید پالت چوبی دارید، به عنوان یک مشتری مهم است که بدانید که تولیدکننده مورد نظر شما درمادن ISPM-15 را به درستی انجام داده است یا خیر. اگر یک بازرس مرزی پی ببرد که یک پالت چوبی غیر سازگار است، می‎تواند به طور کامل جلوی حمل و نقل شما را بگیرد. حتی احتمال این وجود دارد که برای شما مجازت و جریمه‎های در نظر گرفته شود. شما بایستی به هنگام خرید پالت چوبی اطمینان کسب کنید که تمامی محموله و بار پالت چوبی خریداری شده علامت ISPM-15 را دارند. حتی اگر پالت‎ها تحت درمان قرار گرفته باشند، اما مهر و موم آن‎ها به درستی صورت نگرفته باشد، به آن‎ها مجوز عبور از مرز اعطا نخواهد شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عوامل تاثیر گذار در قیمت پالت چوبی

عوامل تاثیر گذار در قیمت پالت چوبی چه چیزهایی هستند؟ آیا تاکنون به ذهن شما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *